İÜ İşletme Fakültesi’nin AACSB International Akreditasyonu yenilenerek 5 yıl daha uzatıldı.

Türkiye’deki devlet üniversiteleri içerisinde AACSB akreditasyonu alan ilk işletme fakültesi olan İÜ İşletme Fakültesi’nin AACSB International Akreditasyonu yenilenerek 5 yıl daha uzatıldı.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, tüm dünyadaki işletme fakültelerini akredite eden önemli bir kuruluş olan The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından 2012 yılında akredite edilmişti. AACSB’nin akreditasyon için öngördüğü bütün standartları başarı ile yerine getirerek akreditasyon sürecini tamamlayan ve dünyanın elit işletme fakülteleri arasında yerini alan İÜ İşletme Fakültesi’nin akreditasyonu yenilenerek 5 yıl süre ile uzatıldı.

Bugün ülkemizden iki Vakıf üniversitesinin daha sahip olduğu bu akreditasyon dünyada günümüz itibariyle 817 İşletme Okulu’nda bulunuyor.

İÜ İşletme Fakültesi’ne yeni ufuklar açan akredistasyon, İÜ İşletme Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine önemli ayrıcalıklar getiriyor. Fakültenin diğer akredite olmuş üniversitelerle yapacağı iş birliklerini ve öğretim üyelerinin yurt dışındaki üniversitelerde ders verme olanağını artıran bu akreditasyon, üniversitelerin yüksek lisans ve öğrenci değişim programlarına kabul edilmesini de kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin İlk İşletme Fakültesi

1968 yılında Türkiye’nin ilk işletme fakültesi olarak kurulan İÜ İşletme Fakültesi’nde birçok alanda lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora seviyelerinde eğitimler uluslararası standartlarda veriliyor. İÜ İşletme Fakültesi öğretim üyeleri geniş akademik ve sektör tecrübesinin yanı sıra ürettikleri prestijli yayınlar ile öğrenci ve iş dünyasını aydınlatmaya devam ediyor.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü