İstanbul Üniversitesi
http://isletme.istanbul.edu.tr/?p=5957
Export date: Mon Oct 23 4:10:38 2017 / +0000 GMT

İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye’deki Devlet Üniversiteleri İçerisinde AACSB Akreditasyonu Alan İlk İşletme Fakültesi Oldu


(“İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye'deki devlet üniversiteleri içerisinde AACSB akreditasyonu alan ilk işletme fakültesi oldu”, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 25.07.2012)İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, tüm dünyadaki işletme fakültelerini akredite eden önemli bir kuruluş olan The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) (ABD) tarafından akredite edildi. Böylece İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye'deki devlet üniversitelerinin işletme fakülteleri arasında ilk AACSB akreditasyonu alan fakülte oldu.

İÜ İşletme Fakültesi, AACSB'nin akreditasyon için öngördüğü bütün standartları başarı ile yerine getirerek akreditasyon sürecini tamamladı ve dünyanın elit işletme fakülteleri arasında yerini aldı. Bu akreditasyon, İÜ İşletme Fakültesi'nin Lisans, Yüksek Lisans, Doktora programları ile birlikte İşletme İktisadı Enstitüsü'nün MBA, Executive MBA ve MS programlarını kapsıyor.

Nisan 2012 itibariyle tüm dünyada 648 kurum AACSB akreditasyonu almış durumda. Bu kurumların çok önemli bir bölümü ise ABD'de yer alıyor.

İÜ İşletme Fakültesi'nin akredite olmasının ardından akreditasyon logosu öğrenci transkriplerinde yer almaya başlayacak. İÜ İşletme Fakültesi'ne yeni ufuklar açacak olan akredistasyon, İÜ İşletme Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyelerine önemli ayrıcalıklar getirecek. Fakültenin diğer akredite olmuş üniversitelerle yapacağı işbirliklerini ve öğretim üyelerinin yurt dışındaki üniversitelerde ders verme olanağını artıracak. Mezunlarının bu üniversitelerin yüksek lisans ve öğrenci değişim programlarına kabul edilmesini kolaylaştıracak.

Dünyanın en iyileri arasında

İÜ İşletme Fakültesi, başka bir değerleme kuruluşu olan Eduniversal tarafından 7 yıldır Doğu Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde en iyi ikinci fakülte olarak seçiliyor. Eduniversal'in değerlendirmesine göre; “Top Business Schools” kategorisinde dünyada 32. sırada olan İÜ İşletme Fakültesi, Türkiye'nin de en iyi işletme fakültesi konumunda.

Türkiye'nin ilk işletme fakültesi

1968 yılında Türkiye'nin ilk işletme fakültesi olarak kurulan İÜ İşletme Fakültesi, Avrupa'da işletme alanında ilk lisansüstü eğitimleri başlatan İşletme İktisadı Enstitüsü'nü de bünyesinde barındırıyor. İÜ İşletme Fakültesi'nde birçok alanda lisans, yüksek lisans, MBA ve doktora seviyelerinde eğitimler uluslararası standartlarda veriliyor. İÜ İşletme Fakültesi öğretim üyeleri geniş akademik ve sektör tecrübesinin yanı sıra ürettikleri prestijli yayınlar ile öğrenci ve iş dünyasını aydınlatmaya devam ediyor.
Post date: 2012-12-05 15:54:21
Post date GMT: 2012-12-05 13:54:21

Post modified date: 2012-12-05 15:54:21
Post modified date GMT: 2012-12-05 13:54:21

Export date: Mon Oct 23 4:10:38 2017 / +0000 GMT
This page was exported from İstanbul Üniversitesi [ http://isletme.istanbul.edu.tr ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com