İstanbul Üniversitesi
http://isletme.istanbul.edu.tr/?p=10227
Export date: Thu May 25 21:54:38 2017 / +0000 GMT

International Day 2015


FIRST INTERNATIONAL DAY
Rengarenk bir fuaye alanı, aynı sıcak gülümsemeyle onlarca farklı yüz ve kolay kolay yan yana getiremeyeceğiniz onlarca farklı manzara… Elinde etli ekmeğiyle kilt giymiş bir İskoçyalı; tencerelerle fuaye alanında yemeklerini tanıtmaya çalışan Asyalı öğrenciler; kolunuzdan tutup size tiramisu tattırmaya çalışan İtalyan bir öğrenci; canla başla simit-peynir, çiğköfte dağıtmaya çalışan Türk öğrenciler ve niceleri…
Fakültemizin en yeni, en çok ses getiren ve kısa sürede birçok taze kanı bünyesine katmayı başarmış uluslararası öğrenci topluluğu IF World Guide olarak dur durak bilmedik , hızla süren eğitimlerimizin, etkinliklerimizin yanı sıra yeni bir şeyler yapmanın tatlı telaşıyla fakültemiz için bir ilk olan “International Day”imizi gerçekleştirdik.

IMG_2012
16 farklı ülkeden katılımcılarla tam bir kültür şenliği olan International Day, Türk ve yabancı öğrencilerin daha da kaynaşmasına vesile oldu. Bu gün sayesinde okulumuza gelen yabancı öğrencilere hem kendi ülkelerini, kültürlerini, geldikleri üniversiteleri tanıtma imkanı verildi hem de misafir öğrencilerimiz burada yalnız olmadıklarını hissettikleri o sıcak atmosferi bir kez daha tattılar. Üstelik sadece yabancı öğrenciler için değil, Türk öğrencilerimiz için de bilgi edinip fikir sahibi olabilecekleri, meraklarını giderebilecekleri bu günde yurtdışı ve yabancı dil odaklı sponsorlarımızla çalıştık.
Çoğu insanın içinde bir tutku olan, hatta deneyimledikten sonra bağımlılık yaptığı söylenen o seyahat etme, yeni yerler görüp yeni şeyler keşfetme, bazense sadece gitme isteğini, bunu çokça yaşamış , bir yaşam tarzı haline getirmiş hatta bir mesleğe dönüştürmeyi başarmış bloggerlardan dinleme şansı elde ettik. Cizenbayan, Oİ The Blog Yazarları ve Yolda Olmak blogunun yazarı Kemal Kaya bizleri kırmayarak fakültemizde bizlerle buluştu, bizlere deneyimlerini aktardı, sorularımızı cevapladı ve tabir-i caizse ufkumuzu açtı.
International Day boyunca kazanımlar hiç bitmedi. Her bir söyleşi sonunda yaptığımız çekilişlerle katılımcılarımıza bedava konser biletleri ve indirimli İngilizce eğitim alma fırsatları sunuldu. Hatta Almanya'dan ülkemize gelen bir Erasmus öğrencimizi fotoğraf makinesi sahibi bile yaptık. Canla başla bu etkinliği ayağınıza getiren bir ekip için herkesin güler yüzle ayrıldığı bir etkinlikten daha güzel ne olabilir ki, üstelik bir sonraki International Day heyecanı şimdiden başlamışken…
Kaçırdıysanız sakın üzülmeyin. IF World Guide olarak zaten en iyi Erasmus okulları arasına adını yazdırmış olan İstanbul Üniversitesi'ni üst sıralara taşımak için çalışıyoruz. Bir dahaki International Day'lerde görüşmek üzere… Bizimle kalın.

Post date: 2016-01-11 16:10:05
Post date GMT: 2016-01-11 14:10:05

Post modified date: 2016-01-11 16:11:05
Post modified date GMT: 2016-01-11 14:11:05

Export date: Thu May 25 21:54:38 2017 / +0000 GMT
This page was exported from İstanbul Üniversitesi [ http://isletme.istanbul.edu.tr ]
Export of Post and Page has been powered by [ Universal Post Manager ] plugin from www.ProfProjects.com